Hugo: The Secrets of the Forest

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo: The Secrets of the Forest, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2000 yapımı “Play and Learn” serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka’da Hugo: Den Magiske Trylledrik/Hugo: Leg Og Lær 4, Almanya’da Der magische Zaubertrank, Finlandiya’da Hugo Taikajuoma, Polonya’da Hugo: Magiczny napój, Rusya’da Волшебный Эликсир ve Türkiye’de Hugo: Ormanın Büyüsü olarak da yayınlanmıştır. Aslen 25 Temmuz 2000’de çıkışını yapan oyun, 21 Nisan 2005’te Hugo Gold II olarak tekrar yayınlanmıştır. Ayrıca Hugo Classic #4 (Wild River) ile birlikte Best of Hugo serisinin bir parçası olarak tekrardan yayınlanmıştır. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır.

Konu
Bir tavşan sınıfı ve öğretmenleri, biyoloji gezisi sırasında yanlışlıkla Trol Ormanı’ndaki kötü cadı Sila’nın alanına girer ve yıllık Cadı Kongresi için bozulmamış bir bileşen olarak ihtiyaç duyduğu nadir bir mantarı yanlışlıkla toplayarak onu kızdırırlar. Bu yüzden büyüyle taş heykellere dönüştürülerek cezalandırılırlar. Hugo’nun kız Rut bu olaya şahit olur ve şans eseri Sila’nın bu büyü için bıraktığı parşömeni bulur. Laneti kaldırıp tavşanları hayata döndürmek için sihirli iksirin malzemelerini toplaması gerekmektedir.

Oynanış
Biyoloji konusuna adanmış sekiz mini oyun bulunmaktadır. Oyun üç farklı zorluk seviyesinde oynanabilir ve 6 yaşından büyük çocuklar için uygundur.

  • Karınca Tepesi: Rut, karıncaların karınca tepelerini inşa etmelerine, yiyecek toplamalarına ve muhalif kabilelerden savaş karıncalarını savuşturmalarına yardımcı olur.
  • Böcek Avı: Rut, bir kırlangıcın yeterince böcek yakalamasına ve yemesine yardım etmek ister, çünkü kırlangıç iyi görememekte ve yemek yiyememektedir.
  • Virüs Karate: Tehlikeli grip virüslerine karşı savaşmanız gerekmektedir. Böylece tavşan Elvis hastalanmaz ve aynı akşam konserini verebilir.
  • Kurbağa Yavrusu: Kurbağa ve yavrusunun yemek yemesine yardım etmelisiniz.
  • Doğa Besin Zinciri: Gösterilen hayvanlara göre besin zincirini düzenleyin.
  • Restoran: Restoranda doğru yemekleri aç hayvanlara ulaştırın. Servisi doğru ve hızlı yapın, aksi takdirde konuklar sinirlenebilir.
  • İskelet: Bir iskeleti bir araya getirip, hangi hayvan olduğunu tahmin edin.