Hugo in the Hut

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo in the Hut, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2000 yapımı bir platform video oyundur. Almanya’da Hugo im Baumhaus – Die große Party ve İsveç’de Hugo: Den stora djungelfesten olarak da bilinmektedir. Türkiye’de Hugo: Vahşi Ada 4 adıyla yayınlanmıştır. Oyunda üç yeni mini oyun bulunmaktadır.

Konu
Ormanda her şey huzurlu ve sakinken hayvanlar gerçek bir orman partisi vermeye karar verir. Ancak partiden önceki gün her şey ters gider. Salata için meyve ve büyük büfe için balık toplaması gereken tembel hayvanlar kalkamaz ve parti grubunun şefi de hastalanır. Oyuncu, partinin devam edebilmesi için Hugo ve arkadaşlarına yardım etmelidir.

Oynanış
Oyun Hugo’nun kulübesinde başlamaktadır. Oradan menüye ve çeşitli seviyelere giriş yapabilirsiniz. Her oyunun başlangıcında, Hugo size ne yapmanız gerektiğini anlatacak. Böylece Büyük Partiye doğru şekilde başlamak için biraz yardım alabilirsiniz. Eğer sabrınız çabuk tükeniyorsa ve hızlıca devam etmek istiyorsanız, boşluk tuşuna basabilirsiniz. Alt sağdaki yıldıza tıklayarak mola da verebilirsiniz.

  • Balıkçılık: Partideki tüm orman hayvanlarının yiyecek bir şeyler yemesi için Hugo’nun balık tutmasına yardım edin. (Fare, sağ ve sol tıkla oynanmaktadır.)
  • Meyve Çılgınlığı: Fernando ile meyve salatası için meyve toplayın. Ancak dallara, kuşlara, yarasalara ve diğer engellere dikkat edin. (Fare ve sol tıkla oynanmaktadır.)
  • Jean Paul’ün Parti Grubu: Doğru tonu bulması için Jean Paul’e yardım etmelisiniz. Böylece herkes harika bir akşam geçirerek bütün gece dans edebilir. (Ok tuşları, Ctrl ve Shift tuşlarıyla oynanmaktadır.)
  • Mağara Dalgıcı: Hugo’ya denizaltındaki mağaraların derinliklerinde ilerlerken, toplayabildiği kadar çok elmas toplaması için yardım etmelisiniz. Fakat tehlikeli denizanalarına ve yılanbalıklarına dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Sihirli El: Hugolina’yı ve çocukları özgür bırakmalısınız. Hugo, Sila ve Don Croco’yu küçültecek iksirin olduğu doğru şişeyi bulmanız gerekiyor.