Hugo in Space

Oyunun Windows kapağı.

Hugo in Space, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2002 yapımı “Play and Learn” serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka’da Hugo På Rumfart/Hugo: Leg Og Lær 8, Finlandiya’da Hugo Avaruudessa, Almanya’da Hugo im Weltraum, Polonya’da Hugo w kosmosie ve Rusya’da Кузя в космосе olarak da bilinmektedir. Oyun daha önceden iptal edilen Hugo and the Diamond Moon animasyon filminden belirli öğeler içermektedir. 2007 yılında Quest for the Sunstones ile birlikte Best of Hugo serisiyle tekrar yayınlanmıştır.

Konu
Trol Hugo, yeni maceralarına yeni yollarla gitmekte, daha doğrusu uçmaktadır. Bu sefer kendini sonsuz evrende bulur ve ailesi de işin içindedir. Kötü Cadı Sila’nın casusları, uzayda tamamen siyah elmaslardan oluşan yeni bir büyük asteroidin keşfini öğrenir. Sila, teknolojisini çalmak için derhal Profesör Rumbohr’u nevine girer, onu kara büyüsüyle geliştirir ve Don Croco’nun askerleriyle birlikte uzaya çıkar. rol Ormanı’nın barışçıl hayvanlarını büyülecek ve onları canavar kölelerine dönüştürecek saf bir kötülük ışını yapmak için kara elmasların tüm enerjisini toplamak istemektedir. Sila’nın şeytani planını bozmak Rumbohr, Hugo, Rat ve Rut’un görevidir.

Hugo’nun süper yakıt ve silah elde edebilmesi için Güneş Sisteminin farklı gezegenlerine inmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, halihazırda asteroid üzerinde olan Sila’ya ulaşabilir, madencilik üssünü yok etmek için orada onunla savaşabilir, kaçmadan önce onu yenmek için cadının peşinden gidebilir.

Oynanış
Bu oyun astronomiye dayalı mini oyunlardan oluşmaktadır. Oyun üç farklı zorluk seviyesinde oynanabilir ve 6 yaşından büyük çocuklar için uygundur.

  • Gezegenler: Hugo’nun gezegenleri doğru sırada düzenlemesi gerekmektedir.
  • Asteroitler: Hugo roketini asteroitlerden kaçınarak bir gezegene uçurur.
  • İniş: Hugo, uzay gemisine başka şeylerin çarpmaması için bir gezegene veya aya yönlendirmeye, yüzeye çok hızlı çarpmamaya çalışmalıdır.
  • Kükürt Bulutları: Hugo’nun yakıt için kükürt bulutlarından bir sıvıya ihtiyacı vardır. İniş aracı o bulutların arasından geçecek şekilde yönlendirilmelidir.
  • Uzay Savaşı: Sila ve ordusuna karşı yandan kaydırmalı bir nişancı oyunu oynanmaktadır.