Hugo 6: Wild River

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo 6, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1998 yapımı bir platform video oyunudur. Maden Ocağı, Bozkır, Kaya Yolu ve Vahşi Nehir olmak üzere dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Aynı adı taşıyan televizyon programından herkesin tanıdığı küçük trol Hugo, karısı Hugolina ve üç çocuğunu şeytani cadı Sila’nın pençelerinden kurtarmak için bir kez daha maceralara atılmak zorunda kalır.

İçindekiler: Maden Ocağı, Bozkır, Kaya Yolu, Vahşi Nehir, İp/Anahtar/Yıldırım Sahnesi
Zorluk Seviyeleri: TV-Versiyonu, Arcade-Versiyonu
Mevcut Diller: Almanca
Oyuncu Sayısı: 1 veya 2

Maden Ocağı

Hugo yeraltında, çıkışa ulaşmaya çalışan bir kömür vagonuyla maden ocağı boyunca yol almaktadır. Tavanlarda ve yanlarda engeller bulunmaktadır. Hugo, arabayı yanlara eğebilir veya eğilebilir. Haritayı ezberlemeyi ve yol boyunca altın çuvalları toplamayı unutmayın!

Bozkır

Hugo bozkırdan geçmelidir. Ama yarasalara ve kuşlara dikkat edin. Nehirleri geçmek için yel değirmenini kullanın. Doğru zamanda çamur deiklerinden atlamayı da ihmal etmeyin. Altın çuvallarını toplayın ve ağaçların çıkardığı sesleri ezberleyin. Cadı Sila'nın mağarasına vardığınızda bu size yardımcı olacak!

Kaya Yolu

Bu oyunda engellerden kaçınmalısınız! Eğer peşpeşe tökezlerseniz Cadı Sila'nın gönderdiği kaya sizi ezebilir. Mümkün olduğu kadar çok altın çuvalı toplayın ve Hugo'nun nereden gittiğine dikkat edin. Aralarda bir kartal baykuş size semboller gösterecek. Bu sembolleri ezberlemeyi unutmayın çünkü oyunun sonunda size yardımcı olacaklar!

Vahşi Nehir

Hugo, vahşi bir nehirden aşağıya doğru kürek çektiği bir varilin içinde yolculuk yapmaktadır. Onu girdaplardan uzak tutun ve kayalara çarpmasını engelleyin. Haritayı kullanarak doğru dönüşler yapmayı sakın unutmayın!

İp Sahnesi

İp sahnesinde, Hugolina ve çocukları kurtarmak için doğru ipi seçmelisiniz. Yanlış olanı seçerseniz Cadı Sila sizi kaleden dışarı fırlatır ve puanlarınız ikiye katlanmaz.

Anahtar Sahnesi

Anahtar sahnesinde, hazine sandığının anahtar deliğine uyan doğru anahtarı bulmanız gerekiyor. Size kısaca gösterilen üç anahtar arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak doğru seçimi yapmak için vaktiniz çok az!

Yıldırım Sahnesi

Yıldırım sahnesinde, bir satranç tahtasında zıplıyorsunuz. Cadi Sila satranç tahtasındaki bazı karelere yıldırım düşürüyor. Yıldırım düşen alanlara zıplamamalısınız! Aynı zamanda ikinci kapıdan çıkmadan önce anahtarı bulmanız gerekiyor.