Hugo 5

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo 5, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1997 yapımı bir platform video oyunudur. Paraşüt, Tırmanma Duvarı, Atlayış ve Kızak Yolculuğu olmak üzere dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Aynı adı taşıyan televizyon programından herkesin tanıdığı küçük trol Hugo, karısı Hugolina ve üç çocuğunu şeytani cadı Sila’nın pençelerinden kurtarmak için bir kez daha maceralara atılmak zorunda kalır.

İçindekiler: Paraşüt, Tırmanma Duvarı, Atlayış, Kızak Yolculuğu, İp/Anahtar/Yıldırım Sahnesi
Zorluk Seviyeleri: TV-Versiyonu, Arcade-Versiyonu
Mevcut Diller: Almanca
Oyuncu Sayısı: 1 veya 2

Paraşüt

Hugo bir paraşütçü gibi havada süzülmekte ve doğruca Sila'nın adadaki gizli sığınağına inmektedir. Hugo aşağı inerken karşılaşacağı kuşlar, fırtına bulutları ve kırmızı çuvallar gibi engelleri aşmalısınız. Mümkün olduğunca mavi ve yeşil çantaları toplayarak adaya iniş yaptığınızdan emin olun. Gerektiğinde haritanızı kontrol edebilirsiniz. (1998'e kadar orman, 1999'dan sonra ada sahnesi kullanılmıştır.)

Tırmanma Duvarı

Hugo'nun bir dağa tırmanması gerekiyor. Bombalara, lav taşlarına, canavarlara ve çıkmazlara dikkat edin ve yol boyunca bulduğunuz altın çuvallarını toplayın. Oyunun başında bir dağ haritası göreceksiniz, haritayı iyi ezberleyin ve yoldan sapmamaya çalışın. (Oyunun bazı sürümlerinde "0" tuşuna basarak haritayı kullanabilirsiniz.)

Atlayış

Hugo büyük bir geçidin diğer tarafına geçmeye çalışmalıdır. Geçidin diğer tarafına uzanan kütüklere atlayarak bobmalara, kunduzlara ve diğer engellere dikkat etmelisinzi. Yolculuğunuz sırasında arka plandaki hayvanları ezberlemeyi unutmayın! (1998'e kadar TV, 1999'dan sonra yeni versiyon kullanılmıştır.)

Kızak Yolculuğu

Kızakla dağa inerken kardan adamlara, bombalara, kuşlara ve kunduzlara dikkat etmelisinzi. Hızlı şekilde inerken çok sayıda altın çuvalı topladığınızdan emin olun. (1998'e kadar TV, 1999'dan sonra yeni versiyon kullanılmıştır.)

İp Sahnesi

İp sahnesinde, Hugolina ve çocukları kurtarmak için doğru ipi seçmelisiniz. Yanlış olanı seçerseniz Cadı Sila sizi kaleden dışarı fırlatır ve puanlarınız ikiye katlanmaz.

Anahtar Sahnesi

Anahtar sahnesinde, hazine sandığının anahtar deliğine uyan doğru anahtarı bulmanız gerekiyor. Size kısaca gösterilen üç anahtar arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak doğru seçimi yapmak için vaktiniz çok az!

Yıldırım Sahnesi

Yıldırım sahnesinde, bir satranç tahtasında zıplıyorsunuz. Cadi Sila satranç tahtasındaki bazı karelere yıldırım düşürüyor. Yıldırım düşen alanlara zıplamamalısınız! Aynı zamanda ikinci kapıdan çıkmadan önce anahtarı bulmanız gerekiyor.