Hugo 4

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo 4, ITE Media tarafından geliştirilen ve Amiga ile Windows için yayınlanan 1996 yapımı bir platform video oyunudur. Balon Gezintisi, Dolmen Mağarası, Motorsiklet ve Snowboard olmak üzere dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Aynı adı taşıyan televizyon programından herkesin tanıdığı küçük trol Hugo, karısı Hugolina ve üç çocuğunu şeytani cadı Sila’nın pençelerinden kurtarmak için bir kez daha maceralara atılmak zorunda kalır.

İçindekiler: Balon Gezintisi, Dolmen Mağarası, Motorsiklet, Snowboard, İp/Anahtar Sahnesi
Zorluk Seviyeleri: TV-Versiyonu, Arcade-Versiyonu
Mevcut Diller: İspanyolca, Almanca, Fince
Oyuncu Sayısı: 1 veya 2

Balon Gezintisi

Hugo balon uçuşu sırasında dağların ve ölümcül kayaların arasından havada uçar. Balonda aniden bir delik açılır ve Hugo, kaya duvarlarına dokunmadan uçurumun dibine acil iniş yapmak zorunda kalır. (1998'e kadar TV, 1999'dan sonra yeni versiyon yer almıştır.)

Dolmen Mağarası

Bu mağarada Hugo bir yeraltı labirentinde dolaşmaktadır. Labirentte ne kadar uzun süre kalırsa, su seviyesi o kadar yükselir. Bu yüzden Hugo'nun asansörleri, tırmanma iplerini ve su seviyesini gösteren tünel haritasını kullanarak olabildiğince çabuk yüzeye çıkması gerekiyor.

Motorsiklet

Bu oyunda Hugo, eski bir dağ yolunda ilerlerken keçilerden, çukurlardan, kayalardan ve diğer engellerden kaçınmalıdır. Ayrıca benzin seviyesini kontrol etmeli ve fazladan benzin bulmalısın, yoksa yolda mahsur kalabilirsin. Hugo'yu doğru yönde yönlendirdiğinizden emin olmak için haritayı kontrol etmeyi unutmayın.

Snowboard

Hugo bir dağa tırmanırken kötü cadı Sila tepede bir bomba patlatır. Patlama çığı tetikler ve Hugo, snowboarduyla dağın peşine düşer. Dev kar kürelerinden ve kunduz barajlarından kaçınmalı ve kardan adamlarını kartopuyla durdurmalıdır. Ayrıca çığa yakalanmamak için doğru yollardan geçmesi gerekiyor. Haritanızı kullanarak hangi yoldan gitmeniz gerektiğini görebilirsiniz. (1998'e kadar TV, 1999'dan sonra yeni versiyon yer almıştır.)

İp Sahnesi

İp sahnesinde, Hugolina ve çocukları kurtarmak için doğru ipi seçmelisiniz. Yanlış olanı seçerseniz Cadı Sila sizi kaleden dışarı fırlatır ve puanlarınız ikiye katlanmaz.

Anahtar Sahnesi

Anahtar sahnesinde, hazine sandığının anahtar deliğine uyan doğru anahtarı bulmanız gerekiyor. Size kısaca gösterilen üç anahtar arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak doğru seçimi yapmak için vaktiniz çok az!