Hugo 3

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo 3, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1995 yapımı bir platform video oyunudur. Dalgıç, Buz Mağarası, Kaykay ve Raft Gezisi olmak üzere dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo yeni maceralarıyla geri dönüyor! Aynı adı taşıyan etkileşimli televizyon programı kahramanı küçük ve yaşlı küçük trol Hugo, karısı Hugolina ve üç çocuğunu şeytani cadı Sila’nın pençelerinden kurtarmak için yeni maceralarla yüzleşmek zorundadır.

İçindekiler: Dalgıç, Buz Mağarası, Kaykay, Raft Gezisi, İp/Anahtar Sahnesi
Zorluk Seviyeleri: TV-Versiyonu, Arcade-Versiyonu
Mevcut Diller: İspanyolca, Almanca, Fince
Oyuncu Sayısı: 1 veya 2

Dalgıç

Hugo yosun, yengeç, balık ve şelale gibi tehlikeleri atlatmalı ve nehrin dibinden olabildiğince çok hazine sandığı toplamalıdır. Ayrıca kahramanımız arada bir temiz hava almak için suyun üzerine çıkmalıdır.

Buz Mağarası

Hugo bir yeraltı buz mağarasında mahsur kalır. Buz sütunundan büz sütununa atlaması ve üç vazo bulması gerekmektedir. Hugo, bir sütunun üzerinde çok uzun süre kalırsa, duvarlara yakın durursa veya tavana dikkat etmezse canı yanabilir. Her vazoda bir sembol bulunur. Hugo'nun kapıyı açabilmesi için bu sembolleri iyi hatırlaması gerekmektedir.

Kaykay

Hugo bir kaykay üzerinde ormanın içinden geçerken altın çuvallarını toplamalı ve kaya gibi engellerden kaçınmak zorundadır. Ormanın yanı sıra hasarlı eski bir ahşap köprüyü geçmesi gerekmektedir.

Raft Gezisi

Hugo nehir boyunca ağaç gövdeleri üzerinde ilerleyerek dallardan ve diğer tehlikelerden kaçınmaya çalışır. Kahramanımız bir ağaç gövdesinde çok uzun süre kalırsa batar. Ağaç gövdelerinde zıplayarak mümkün olduğunca çok altın çuvalı toplamaya çalışın.

İp Sahnesi

İp sahnesinde, Hugolina ve çocukları kurtarmak için doğru ipi seçmelisiniz. Yanlış olanı seçerseniz Cadı Sila sizi kaleden dışarı fırlatır ve puanlarınız ikiye katlanmaz.

Anahtar Sahnesi

Anahtar sahnesinde, hazine sandığının anahtar deliğine uyan doğru anahtarı bulmanız gerekiyor. Size kısaca gösterilen üç anahtar arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak doğru seçimi yapmak için vaktiniz çok az!