Hugo: Heroes of the Savannah

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo: Heroes of the Savannah, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2001 yapımı “Play and Learn” serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka’da Savannens Helte/Leg Og Lær 5, Finlandiya’da Hugo ja savannin sankarit, Almanya’da Hugo im Reich der wilden Tiere (Hugo Vahşi Hayvanlar Aleminde), Polonya’da Bohaterowie sawanny ve Türkiye’de Hugo: Savannah’ın Kahramanları olarak da bilinmektedir. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır.

Konu
Hugo, Afrika savanasında büyük bir safaridedir. Hugo, tukan Fernando ve Jean Paul leyleğin taşıdığı üç vahşi hayvan yumurtasını doğru ve güvenli şekilde teslim etmeye çalışır. Timsah annesinin, devekuşu annesinin ve kartal annesinin yumurtaları yuvaya ulaştırılmalıdır.

Oynanış
Oyun üç farklı zorluk seviyesinde oynanabilir ve 6 yaşından büyük çocuklar için uygundur.

  • Kartal Yumurtası: Kartal yumurtasını ulaştırmak için yuvaya giden birçok tehlikede tukan Fernando’ya rehberlik etmelisiniz.
  • Fotoğraf Safarisi: Size söylenen hayvanların resmini çekmeniz gerekiyor. Doğru hayvanı seçmek için dört şansınız bulunuyor.
  • Timsah Yumurtası: Maymun Jean-Paul’ü ağaçtan ağaca zıplatarak, timsaha yumurtayı ulaştırması için nehri atlatmasında yardımcı olun.
  • Hafıza (Savan): Savan hayvanlarının ne yediğini ve yavrularının neye benzediğini görmek için kartları çevirerek eşlerini bulmalısınız.
  • Devekuşu Yumurtası: Devekuşu ailesine giderken Hugo’ya yardım edin. Taş ve meyve atan maymunlara dikkat etmelisiniz.
  • Hayvan Sözlüğü: 20’den fazla kısa filmde, savan hayvanları hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. İstediğiniz hayvanı seçin ve kısa filmi izleyin.

Mevcut Diller
İngilizce (240.6 MB) – Hugo: Heroes of the Savannah