Hugo: Cannon Cruise

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo: Cannon Cruise (diğer adıyla CannonCruise), ITE Media tarafından geliştirilmiş ve PlayStation 2 ile Windows için piyasaya sürülmüş olan 2004 yapımı bir aksiyon video oyunudur. Oyun yalnızca Avrupa’da yayınlanmıştır. Kiloo tarafından hazırlanmış bir mobil versiyonu bulunmaktadır. Rusya’da Кузя: На абордаж! olarak da bilinmektedir. Cannon Cruise, aynı zamanda “Hugo i de fantastiske labyrinter” adlı kitabın esin kaynağıdır. Oyun Türkiye’de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur.

Konu
Uzun zamandır unutulmuş zamanlarda cadı kraliçe Iduna sihirli bir ağaç dikmiştir. Bu ağaç, mezarında bulunur ve her bin yılda bu ağaçtan bir elma büyür. Onu ilk yiyene üç dilek bahşeder. Kötü Cadı Sila elmanın peşine düşmüştür, ama içeri girmek için Iduna’nın kız kardeşlerinin tüm heykellerini deniz tabanından kaldırması ve mezarın sihirli mührünü kırması gerekmektedir. Sila, yardım için müttefiklerine mesaj göndermiştir.

Oyunda Hugo’ya, Tricky Troll Ormanı’nı kurtarması için, Roma destroyerleri, kötü Vikingler, öfkeli korsanlar ve denizde gezinen diğer kötü gemiler ile savaşmasında yardım etmelisiniz.

Oynanış
Hugo: Cannon Cruise oyununda 15 görev temelli serbest gezinti seviyesinde yolunuza çıkan gemileri yok edin. Gizemli heykelleri bulmak, sihri öğrenmek ve tam zamanında Iduna’nın Mağarası’na girmek için engin denizlerde kurnazca güçlü top silahınızı kullanmanız gerekir.

  • İki çeşit mayın vardır. Hugo’nun düşmanları sivri su mayını kullanırken, Hugo özel balık mayını kullanmaktadır. İki çeşidi de ufacık bir dokunmayla patlamaya hazır haldedir. Bu sebeple çok dikkatli olmalısınız.
  • Cephane sandıkları toplarla doludur. Bir sandığa doğru gittiğinizde cephane/ammo stoğunuzu doldurmuş olursunuz.
  • Define sandıkları sırlarla doludur. Bu sandıklar genellikle mağaralarda ve diğer gizli yerlerde bulunurlar.
  • Düşman gemileri battığında arkalarında genellikle enkaz bırakırlar. CannonCruiser’ınızı onarmak için o enkaza doğru geminizi sürün.
  • Balığı vurun ve/veya daha fazla sağlık kazanmak için geminizi onlara doğru sürün.
  • Haritadaki yeşil ok sizi bir sonraki hedefinize götürür. Bir sonraki hedefiniz ayrıca yeşil işaret ile belirtilir.

Mobil Sürümü
ITE Media tarafından geliştirilmiş ve 1 Ekim 2004’te yayınlanmıştır. “Cannon Cruise” bir deniz savaşı oyunudur. Hugo ile büyük açık denizde tam yelkenle, güçlü toplarla ve Sila’ya karşı yeni bir savaş kazanma dürtüsüyle yola çıkın. Değişen hava koşulları, devasa dalgalar ve çeşitli silahlarla, Hugo tehlikeli Romalı muhripler, Vikingler, korsanlar ve diğer rakiplerle karşı karşıya gelecek.

Tepkiler
Danimarka’da GameReactor, PlayStation 2 sürümüne 7/10Geek Culture ise 6 üzerinden 3 yıldız verdi. PC Games oyunun bilgisayar sürümüne 64%64% (PC) ve Wirtualna Polska, PlayStation 2 sürümüne 5 üzerinden iki yıldız verdi.