Hugo: Bukkazoom!

Previous
Next
Oyunun PlayStation 2 kapağı.

Hugo: Bukkazoom!, ITE Media tarafından geliştirilmiş, PlayStation 2, Windows ve Game Boy Advance için yayınlanmış 2003 yapımı bir aksiyon-yarış video oyunudur. Game Boy Advance uyarlaması ITE Media tarafından geliştirildi ve 3 Kasım 2003 tarihinde Namco tarafından yayınlandı. Bu oyunda Hugo ile ailesi, arkadaşları ve onların düşmanları da yarışa katılır. Rusya’da Кузя idi: Жукодром! (Kuzya/Hugo: Zhukodrom!) olarak da bilinmektedir. Oyun Türkiye’de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur.

Konu
Bukkazoom! için hazır mısınız? Hugo yeşil sineklerin dünyasında vahşi ve çılgın arabasıyla yarışmak zorundadır. Bataklıkların ve çöllerin ortasındaki bir ülkeye kendinizi hazırlayın. Hugo kendini yeşil sineklerin boyutuna getirerek onlar kadar küçülmüştür.

Oynanış
Bukkazoom! diğer araba yarış oyunlarından interaktif ve akıllıca tasarımı, açık ve zekice dolaşma seviyeleri ve savaş ile yarış temalarını vurgulaması, özel ve sezgisel güçlendiricileri, gerçekliğini ve stratejik puanlama sistemi sebepleriyle daha farklıdır. İşte bu yüzden Bukkazoom! araba yarışları arasında bir devrim niteliğindedir.

Bukkazoom!‘da Hugo evreninden dokuz tanıdık karakter (Hugo, Hugolina, Rut, Rat, Rit, Fernando, Jean Paul, Sila ve Don Croco) hem sözlü hem de fiziksel olarak bu çılgın eğlence animasyonu dünyasında birbirleriyle kavga ediyor. Karakterler oyun sırasında bol bol konuşup kendi tarzlarına göre kimi zaman nazik, kimi zamansa sinirli ve kaba olabiliyorlar. Bukkazoom!‘da kapılar sizinle, siz de kapılarla oynuyorsunuz. Kapılar zekice hareket ederek oyunun daha da heyecanlı hale gelmesini sağlıyor. Güçlendiriciler tüm seviyeye böcekler tarafından saçılıyor. Yeni ve özel bir yolla farklı güçlendiriciler toplayabilir ve onları birbirleriyle karıştırarak yepyeni özelliklerde yepyeni güçlendiriciler elde edebilirsiniz. Bu sayede eğlencenizi maksimize etmeye yarayan bir çok farklı özellik bulacaksınız. Kolay, normal ve zor olmak üzere üç farklı zorluk seviyesi bulunmaktadır.

Game Boy Advance Sürümü
Yine 2003 yılında 2D grafiklere sahip küçültülmüş bir Game Boy Advance oyunu bulunmaktadır. 2005 yılında Hugo 2 in 1 adı altında Bukkazoom! ve The Evil Mirror oyunlarının bir araya gelmesiyle oluşan bir paket mevcuttur.