Hugo: The Bewitched Rollercoaster

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo: The Bewitched Rollercoaster, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 1999 yapımı “Play and Learn” serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka’da Den Forheksede Rutschebane / Hugo: Leg Og Lær 3, Finlandiya’da Taikavuoristorata, Almanya’da Die verhexte Achterbahn, Polonya’da Zaklęta Kolejka, Rusya’da Кузька: Путешественник во времени (Kuzya/Hugo: Zaman Yolcusu) olarak da bilinmektedir. Bu oyun Danimarka’da 2007 yılında Hugo Classic #3 (Hugo 5) ile birlikte Best of Hugo serisiyle ve Polonya’da 2006 yılında Hugo Złota 10-tka serisinin bir parçası olarak tekrar yayınlanmıştır.

Konu
Hugo’nun üç çocuğu Rit, Rat ve Rut, bir yürüyüşe çıkar ve garip bir şekilde sessiz bir eğlence parkı keşfederler. Bir keşif turuna çıkarlar ve aniden bir ses duyarlar. Bu sesleri takip ederken, çeşitli tarihi figürleri tasvir eden ahşap figürlerin oturduğu tarihi bir rollercoaster bulurlar. Park tamircisi Buzzy, çocuklara hiçbir şeyin çalışmadığını çünkü diğer çocukların eğlenerek gülmesine katlanamayan nefret dolu Cadı Sila’nın şimşek çaktırarak elektrik kaynağını bozduğunu açıklar. Çocuklar hemen yardım teklif eder.

Rat ve Buzzy artık parkı yeniden çalıştırmak için farklı şeyler bulmak zorundadır. Fuarı tekrar mutlu insanlarla doldurmak için çözülmesi gereken toplam sekiz bulmaca bulunmaktadır. Kısa süre sonra çocuklar rollercoaster’ın büyülü olduğunu anlarlar ve ihtiyaç duydukları nesneleri aramak için onu zaman ve uzayda seyahat amaçlı kullanabilirler.

Sonunda, ormandaki tüm hayvanlar için yeniden açılan parka elektrik ulaştırmayı başarırlar. Ve (bir yarasa sürüsüne uçtuktan sonra buraya düşen) Sila’nın bizzat kendisi bir eğlence kaynağına dönüşür.

Oynanış
Oyun üç farklı zorluk seviyesinde oynanabilir ve 6 yaşından büyük çocuklar için uygundur.

  • Sanayi Çağı
  • Eski Mısır: Hugo’nun oğlu Rat, eski Mısır’a geçmişe doğru bir yolculuğa çıkar. Burada mezar hırsızlarına karşı savaşmalı ve güneş doğmadan önce mumyaları lahitlerine hızla geri koymalıdır.
  • Vahşi Batı: Boğaları kementle tipik Batı tarzında yakalamaya yardım etmeniz gerekmektedir.
  • 60’lar: Bu oyunda Rat, Ay’a inmeye çalışmaktadır ancak roketin çok hızlı alçalmamasına ve uzay taşlarından kaçınmaya dikakt etmesi gerekiyor.
  • Orta Çağ: Eski bir ejderha, bir kalede güzel bir prensesi yakalar. Onu kurtarmak için Rat’in beş soruyu doğru yanıtlaması gerekmektedir.
  • Roma İmparatorluğu: Sezar’ın tuvaletinde drenaj boruları olması gerekiyor. Boruları bir araya getirin ve tuvaleti gidere bağlayın. Ancak acele etmelisiniz, çünkü Sezar şu an tuvalette.
  • Taş Devri
  • Antik Yunan: Olimpiyatlar yaklaşıyor ancak beş halka kayıp. Ateşi yakmak için bunları hızlıca toplamaya yardım edin.