Hugo and the Animals of the Ocean

Previous
Next
Oyunun Windows kapağı.

Hugo and the Animals of the Ocean, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2002 yapımı “Play and Learn” serisine ait bir eğitim video oyunudur. Almanya’da Hugo und das Geheimnis der Meere ve Türkiye’de Hugo Denizin Altında olarak da bilinmektedir. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır.

Konu
Bir gün Hugo, büyükbabasının eski günlüklerini bulur. Kaptan Foambeard’ın gemide değerli bir hazine ile denizlerde nasıl yelken açtığının maceralarını okumaktadır. Ancak gemi, bir korsan çetesinin saldırısından sonra hazineyle birlikte batar. O zamandan bu yana uzun yıllar geçmiştir ve Hugo, denizaltısıyla hazineyi kurtarmayı planlamaktadır. Hugo’nun bir zamanlar büyükbabasının yaptığı gibi hazine haritasının dört parçasını bulması gerekmektedir.

Hugo’nun büyükbabası Kaptan Foambeard’ın kötü şöhretli korsan kaptanı Krakauer’a kaybettiği hazineyi bulmasına yardım edin.

Oynanış
Denizin sırlarını öğrenin. Dört farklı mini oyunu oynayabilir veya interaktif ansiklopedi sayesinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Oyun üç farklı zorluk seviyesinde oynanabilir ve 6 yaşından büyük çocuklar için uygundur.

  • Ansiklopedi: Deniz hayvanları hakkında önemli olan her şeyi bu ansiklopediden öğrenebilirsiniz. Bu oyundaki tüm mini oyunları çözmek için önce burayı ziyaret etmelisiniz.
  • Toplayıcılık: Dört deniz hayvanını beslemelisin. Hugo ile birlikte denizin dibinde bu hayvanlar için yiyecek arayın.
  • Deniz Hayvanları Besin Zinciri: Hazinenin haritasını almak için hayvanı beslemelisiniz.
  • Ekran Koruyucu: Bilgisayar molalarınız için dört farklı ekran koruyucusu ile artık asla sıkılmayacaksınız.
  • Yumurtlama Yarışması: Bu yarışmada iki deniz boğası, hangisinin daha fazla yumurta bıraktığını öğrenmek için birbirleriyle yarışır.
  • Ağırlık Yarışması: Bu yarışmada, ağırlıkları kullanarak terazileri aynı seviyeye getirmelisiniz.
  • Hızlılık Yarışması: Dört balık birbiriyle yarışır ve hangisinin en hızlı olduğunu bulmanız gerekir.
  • Dalış Yarışması: Hangi deniz yaşamı en derine dalabilir? Sorunuz bu yarışmada cevap bulacak.
  • Bilgi Oyunu: Bu oyunda deniz hayvanları hakkında birçok şey bilmeniz gerekiyor. Yapmanız gereken, ansiklopediye göz atmak olacaktır.
  • Diş Toplama: Dört deniz hayvanı dişlerini kaybetti. Hugo’nun bu dişleri zeminin altından toplamasına ve tekrar ısırabilmeleri için uygun hayvanlara vermesine yardımcı olmalısınız. Ancak, Hugo’nun sualtı havasının sonsuza kadar sürmediğini unutmayın.